Naše koncertní vystoupení
 
  
  FIS Grasski World Cup
FIS Grasski World Cup
Galerie 
  
  65. výročí souboru Velen
65 let souboru Velen
65. výročí založení folklórního souboru Velen z Boskovic bylo velmi milé setkání se všemi, které náš kapelník zná.
"Tady v tomto souboru jsem začínal coby primáš, když mě bylo 15 let. Z doprovodné muziky k souboru jsem vytvořil samostatnou hudeckou kapelu, během několika let přidal cimbál a dnes je to Cémtézékom" vzpomíná si kapelník
Galerie 
 
  
  Pojď dál
Galerie 
  
  Posezení u vína
Cémtézékom zahrála na ochutnávce vína v Drásově - bydlišti našeho primáše. "Pamatuji si naše první hraní na této akci v roce 2010. Po 4 letech tu mám obměněnou sestavu, se kterou se tu hrálo báječně a pro báječné lidičky..." hodnotí kapelník Cémtézékom
Galerie 
 
  
  Svatomartinské hody
Svatomartinské hody v Brně
Svatý Martin, víno, husa - to je dnes již tradice první poloviny listopadu. Také v letošním roce Cémtézékom zahrála na náměstí Svobody v Brně, a následně také v jedné z nových brněnských restaurací.
Že si zahrajeme v Brně - v restauraci, dvakrát po sobě a ještě k tomu dostaneme zaplaceno - tak to jsem si ještě loni nedokázal představit. Dnes díky restauraci Stará tkalcovna jsem na některé brněnské hospodské změnil názor... prozradil kapelník, který byl opravdu v údivu ještě týden po akci.
Galerie 
  
  Vinobraní
Vinobraní v Březové
Galerie 
 
  
  Svatováclavský košt
Svatováclavské hody
Galerie 
  
  Burčákobraní Brno
Cémtézékom byla jednou z kapel, která zahrála na Burčákobraní, které se konalo v prostorách Městského divadla Brno. "Bylo to perfektní. Musíme pochválit pořadatele za skvělý zvuk, díky kterému naše produkce povyskočila o několik tříd nahoru..." říká kapelník.
Galerie 
 
  
  Pouť v Sudicích
Děkujeme za pozvání do Sudic na nedělní pouťové odpoledne. Doufáme, že jsme vás v tomto velmi horkém odpoledni pobavili a zpříjemnili tak poslední pouťový den.
Galerie 
  
  Silvestr 2013
Silvestr 2013
Závěr roku 2013 hrála kapela Cémtézékom v Bechyni. Hosté lázeňského domu vytvořili krásnou atmosféru, kterou naše kapela svou lidovou hudbou dotvořila téměř k ideálu..
Galerie 
 
  
  Den vína
Fotka
Košt vína Mokrá-Horákov
Po dlouhé době kapela CMTZ opět hrála v Mokré-Horákově v jejich kulturním domě. Pořadatelé měli nachystanou skvělou ochutnávku. Atmosféru umocnilo krásné prostředí, krásní lidé, dobré víno, a samozřejmě skvělá kapela.
"Bylo hodně dobrého vína. Trochu nám chybělo pivo a naše oblíbená hydraulika, ale jinak jsme hráli jako o život..." shodla se celá kapela po cestě domů...
Galerie 
  
  CMTZ v Račíně
Račín 2013
Promo akce CMTZ "Nekupujte římany v pytli" měla první úspěch. Kapela zahrála na akci v hotelu Račín, kde bavila hosty, kteří se na naši kapelu přišli podívat.
"Strašně mě mrzí, že jsem tam nemohl se svojí tlupou být. Dělal jsem nevěstu na maškarním bále, ale příště pojedu..."
přiznává kapelník Tomas.
Galerie 
 
  
  Slavnosti vína 2012
Galerie 
  
  STAROBRNO OLŠANY OPEN 2012
Kapela CMTZ byla opět na největší akci, která se na farmě Bolka Polívky koná. Olšany Open 2012 byly ve znamení natáčení filmu "Hon"
"Tak jsme zase ve filmu. Filmaři jsou neskuteční...."
, podotkl kapelník Tomas Zouhar.
Galerie 
 
  
  Pyžamový bál
Na farmě Bolka Polívky se konal Pyžamový bál, který měl krycí název "Kanec kanců 2012".
"Příště si vezmeme i pyžama my, protože jsme na akci byli vlastně exotiční..." je jediné, co kapelník Tomas prozradil. CMTZ roztančila návštěvníky jak na notu lidovou, tak na hudbu moderní, kterou produkoval DJ Reddy.
Galerie 
  
  20 let romského muzea
20 let romského muzea
CMTZ byla pozvána, aby zahrála při 20.výročí vzniku romského muzea v Brně. Myslíme si, že toto vystoupení není nutno nijak komentova.
"Jsme moc rádi, že jsme mohli na 20.výročí romského muzea vystupovat. Je to pro nás velká čest. Tak jsme možná nejlepší romská kapely v Brně.."usmívá se kapelník Tomas
Galerie 
 
  
  Slavnosti vína
CMTZ kapela byla poctěna tím, aby zahrála na Slavnostech vína, které se tradičně odehrávaly na nám. Svobody v Brně. "Moc dobře se nám hrálo - bylo totiž kvalitní ozvučení a hlavně - došlo na nás hodně lidí, a to se hraje vždycky dobře...", podotkl kapelník Tomas Zouhar.
Galerie 
  
  Trutnovské vinařské slavnosti
Snad nejvíc atmosféru této slávy dokreslí citace z oficiálních stránek pořadatele:
"Počasí i tentokrát slavnostím vína neskutečně přálo a báječnou atmosféru celého dne podtrhly střídavě Cimbálová muzika Tomáše Zouhara z Drásova a beatová kapela Castellans, při jejíž produkci už v podvečerních hodinách vyhrazené "pódium" ve stanech nestačilo, takže taneční páry využívaly i přilehlé části Krakonošova náměstí..."
Galerie 
 
  
  Ochutnávka vína
Vystoupení CMTZ se konalo v areálu bývalé staré školy v Ráječku na blanensku.
"Ráječko je mě moc bízké, neboť jsem se v tomto kraji narodil a prožil zatím podstatnou část svého života. Když mě pan pořadatel kontaktoval, nevěřil jsem, že se večírek takto vydaří.."(T.Z.).
Kapela měla úspěch (jak jinak :-)), takže se všichni inspirujte...
Galerie 
  
  Posezení u cimbálu
"I v tomto roce si nás představitelé městyse Drásov pozvali, abychom jim zpříjemnili čas vánoční naší divokou hudbou.."(T.Z.).
Kapelu osazenstvo drásovské sokolovny vydrželo poslouchat do pozdních nočních hodin. A dokonce mohli slyšet Montiho čardáš na tubu!!
Galerie 
 
  
  Radbuza fest 2010
Kapela CMTZ byla součástí odpoledního vystoupení na Radbuzafestu v Dobřanech u Plzně. "V plzeňském kraji-v kraji piva bylo krásně."...usmívá se kapelník.
CMTZ měla velký ohlas, všichni muzikanti (t.č. účastníci zájezdu) si celý den moc pochvalovali.
Galerie 
  
  Trutnovské vinařské slavnosti 2010
Galerie 
 
  
  Výstava k 90. výročí založení Gymnázia Tišnov
U příležitosti oslav 90.let výročí Gymnázia Tišnov byla tohoto dne slavnostně otevřena výstava věnovaná tomuto významnému jubileu.
Vernisáž zahájil krátký projevem ředitel gymnázia Mgr.Karel Švábenský a starost města Tišnova Ing.František Svoboda.
Video 
  
  Posezení u cimbálu
Drásovská Sokolská obec uspořádala vynikající akci, o které se ještě dlouho po Dásově povídalo. Koneckonců toto jsou slova kapelníka.
"Děkujeme Pavlovi Kuthanovi, organizátorovi tohoto krásného večera včetně všech sponzorů. Ani na hodové zábavě nebyla taková návštěvnost...."
Galerie 
 
  
  Trutnovské vinařské slavnosti
"Asi jsme se líbili. A asi dost..." to je vše, co nám k vinařským slavnostem kapelník CMTZ povědě. Krátce a výstižně. A podle ohlasů publika, podle ohlasů organizátorů kapela CMTZ Trutnov opravdu oslovila. P.R. oddělení tipuje, že v roce 2010 bude kapela hrát v Trutnově zase.
Galerie 
  
  Svatební veletrh Hluboká
"Byl to trochu křest ohněm, ale povedl se. Dokázali jsme, že pro svatební den jsme ideální volba. "dodává Tomáš Zouhar.
Prestižní venezuelská svatba se konala v nádherných prostorách hotelu Štekl v Hluboké nad Vltavou. Tamtéž se konal také svatební obřad, který CMTZ hudebně doprovodila.
Galerie 
 
  
  Košt vína
"Opět jarní vystoupení v Knínicích u Boskovic. A opět v jiné sestavě. Domnívám se, že tuto tradici asi nebudu porušovat a příští rok se ukážu zase s jinýma muzikantama" prozradil nám kapelník Tomas Zouhar.
Galerie 
  
  2. setkání s vínem v Duranu
"Na druhém setkání vín v hotelu Duran jsem představil jinou sestavu kapely. Na tomto místě se jednalo již o třetí hudební formaci." s malými rozpaky vysvětluje kapelník Tomas Zouhar.
Galerie 
 
  
  Večer s CMTZ
Město Kunštát pořádalo tohoto krásného a teplého podzimního odpoledne setkání s vínem. Hudební produkce se protáhla do pozdních nočních hodin.
"Velmi krásný večer. Děkujeme paní Bočkové" jsou slova celé všech hudebníků.
Galerie 
  
  Tyjátrfest 2008
"Moc nás překvapilo, jak Václav sveřepě a velmi kvalitně organizuje poetický festiválek nazvaný Tyjátrfest" prozradil nám kapelník Tomas Zouhar.
Galerie 
 
  
  Martinské hody
"V hotelu Duran jsem tentokrát představil nové složení kapely. Poprvé s děvčaty. " vzpomíná Tomas Zouhar.
Na Martinských hodech kapela hrála 2 dny. Ostatně takto to bývá vždy a každým rokem.
  
  1. setkání s vínem v Duranu.
"Tímto prvním vystoupením jsme se zapsali u pana Janečka tak, že od této doby jezdíme pravidelně do hotelu hrávat jejich skvělé akce" vzpomíná primáš kapely.
Hotel se může pochlubit vynikající kuchyní, velmi kvalitní a milou obsluhou a samozřejmě kvalitní hudbou.
Galerie 
 
  
  Zvěřinové hody Olšany
Zvěřina v Olšanech, to je prostě klasika. O kvalitě jídla se nedá nikdy pochybovat a olšanské akce? Pokaždé jsou nějak zajímavé. Třeba už jenom tím, že se na nich sejde vždy zajímavá partička lidí.
Galerie 
  
  Zvěřinové hody Tišnov
"Když jsem se přestěhoval do Drásova, vždycky jsem chtěl kapelu ukázat v Tišnově. To se mi tento den podařilo" vzpomíná primáš kapely.
Jak jsme zjistili od hudebníků kapely, zvěřina byla opravdu vynikající.
Galerie 
 
  
  Vinobraní v Roudnici
"Naše kapela byla pozvána, aby svou hudbou oživila tuto městskou slavnost. V Roudnici je přece vojenská konzervatoř, a proto jsme měli před tímto hraním respekt a dokonce jsme trénovali!!" tolik primáš kapely.
Cimbálovka připravila hodinový blok, ve kterém posluchačům nabídla písně a melodie z nejrůznějších částí světa.
Reference
Naše spolupráce se datuje již od února roku 2007, kdy jsem se rozhodl, do tak trochu konzervativního Hradce Králové, přivést trochu toho moravského folklóru v podobě vína a klasické cimbálové muziky.
Hned po prvním hraní u nás jste se osvědčili a stali se naší "dvorní" cimbálovou kapelou.
CMTZ se stala nepostradatelnou součástí našich akcí typu Setkání s vínem v Duranu nebo Svatomartinské posvícení.

Zdeněk Janeček, manager hotelu Duran

Počet návštěv: Poslední aktualizace: 25.09.2016
Aktivně hrajeme od roku 1991 a za svou více než patnáctiletou existenci jsme hráli při všech možných příležitostech.
Můžeme vám zpříjemnit svatbu, narozeniny, soukromou oslavu, firemní večirek, raut....
Gelem gelem lugone dromenca / Maladilem bachtale Romenca. / Jaj romale, khatar tuman aven /
E cenchrenca, bokhale šarvorenca? / Jaj Romale, Jaj šavale !

Šel jsem, šel jsem po dalekých cestách. / Potkal jsem tam šťastné Romy. / Oj, Romové, odkud přicházíte /
Se stany a hladovými dětmi? / Oj, Romové, oj chlapci!