Představujeme se


Začali jsme hrávat jako hudecká kapela již před více jak 20 lety. Díky studiím některých našich členů na brněnských školách jsme měli možnost poznat naše odlišně pigmentově zbarvené kamarády.
Společně hrajeme takovou muziku, která snad nikoho nenechá v klidu u stolu. A někteří si s námi opravdu rádi zazpívají a rádi nás poslouchají.


Sisa Sklovská

manželé Brzobohatí

Bolek Polívka

narozeniny Bolka Polívky

Mirek Topolánek v Olšanech

CMTZ - cimbálovka plná temperamentu....
 byla založena v roce 1991, kdy vznikla jako hudecká kapela. Za svého působení prošla několika personálními obměnami, snad největší byla v roce 2000 kdy se vytvořilo nové obsazení muziky a s ní i originální styl kapely, který nás od ostatních skupin velmi liší. Naše multi-národnostní cimbálová kapela se snažila od jednotlivých členů kapely získat maximum toho nejlepšího, v čem je jak se říká doma a to naši muziku dělá velmi originální. Náš repertoár tvoří rómské písně, rumunská, maďarská, rómská, indická, taneční, operetní, klasická a moravská lidová hudba podbarvená nádhernou harmonií dalekých krajů v netradičním spojení vycházejících ze starých cikánských tónin.
Za svého působení jsme procestovali velký kus Evropy, více jak 20 let se můžeme považovat za kapelu Bolka Polívky a měli jsme tu čest hrát na velmi významných akcích jak firemních, tak i soukromých.


Počet návštěv: Poslední aktualizace: 25.09.2016
Aktivně hrajeme od roku 1991 a za svou více než patnáctiletou existenci jsme hráli při všech možných příležitostech.
Můžeme vám zpříjemnit svatbu, narozeniny, soukromou oslavu, firemní večirek, raut....
Gelem gelem lugone dromenca / Maladilem bachtale Romenca. / Jaj romale, khatar tuman aven /
E cenchrenca, bokhale šarvorenca? / Jaj Romale, Jaj šavale !

Šel jsem, šel jsem po dalekých cestách. / Potkal jsem tam šťastné Romy. / Oj, Romové, odkud přicházíte /
Se stany a hladovými dětmi? / Oj, Romové, oj chlapci!